Centrum wiedzy

Przewoznicy-1200280-px-(5).png

Dlaczego warto?
Nasza sekcja FAQ to kompleksowe źródło informacji, które nie tylko odpowiada na Twoje pytania, ale także pomaga w wyborze najlepszych urządzeń dostosowanych do Twoich potrzeb.

Co znajdziesz w naszej sekcji FAQ?
 • Najczęściej zadawane pytania - szybkie i klarowne odpowiedzi na popularne pytania.
 • Porady ekspertów - profesjonalne wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich urządzeń.
 • Spersonalizowane rekomendacje - produkty idealnie dopasowane do Twoich wymagań.


Jak to działa?
Po prostu przejrzyj naszą sekcję FAQ. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje oraz porady ekspertów, które pomogą Ci wybrać urządzenia najlepiej spełniające Twoje oczekiwania.

5(3).png

Wybór odpowiedniego urządzenia rozruchowego jest kluczowy, aby zapewnić niezawodność i skuteczność w różnych sytuacjach. Istnieją różne modele urządzeń rozruchowych dostosowane do różnych potrzeb, od sporadycznego użytku po codzienne zastosowanie. Poniżej znajdziesz nasze rekomendacje podzielone na dwie główne kategorie: urządzenia do sporadycznego użytku oraz urządzenia do codziennego użytku. Każda kategoria jest dodatkowo podzielona na podkategorie w zależności od pojemności silnika i rodzaju paliwa, aby jak najlepiej spełniać Twoje potrzeby.

1. Urządzenia rozruchowe do sporadycznego użytku
Urządzenia rozruchowe do sporadycznego użytku są idealne dla osób, które potrzebują uruchomić swój pojazd raz na jakiś czas. Takie urządzenia powinny oferować wystarczającą moc do bezproblemowego uruchomienia pojazdu, gdy tego potrzebujesz.

1.1: Silniki benzynowe/diesla z małą pojemnością (do 2.0L):
W przypadku potrzeby sporadycznego uruchamiania pojazdów z silnikiem do 2,0L, polecamy następujące modele urządzeń rozruchowych:
▶ UTRAI model Air 1000A 
UTRAI model Mini 1000A
UTRAI model T1 1250A 
Te modele są idealnie przystosowane do potrzeb mniejszych silników, zapewniając skuteczne i szybkie uruchomienie.

1.2: Silniki benzynowe/diesla większe niż 2.0L do 3.5L,polecamy następujące modele urządzeń rozruchowych:
UTRAI model Jstar One 2000A 
UTRAI model Jstar 5 2000A 
UTRAI model Jstar One Pro 2500A 
UTRAI model Jstar 4 2500A 
▶ UTRAI model Jstar 8 3000A 
Modele te oferują większą moc potrzebną do uruchomienia pojazdów z silnikami o większej pojemności, gwarantując niezawodność w każdych warunkach.

1.3 Pojazdy z silnikiem powyżej 3.5L wymagają urządzeń rozruchowych o najwyższej dostępnej mocy:
▶ UTRAI model Jstar 5 2000A 
▶ UTRAI model Jstar 8 3000A 
Te modele są specjalnie zaprojektowane do radzenia sobie z wysokimi wymaganiami dużych silników, zapewniając efektywne i szybkie uruchomienie.

2. Urządzenia rozruchowe do codziennego użytku
Dla osób, które potrzebują urządzenia rozruchowego do codziennego użytku, zalecamy modele charakteryzujące się dużym szczytowym prądem rozruchowym oraz pojemną baterią. Te urządzenia zapewniają niezawodność i długotrwałą wydajność nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Oto kilka propozycji:
▶ UTRAI model Jstar 5 2000A 
▶ UTRAI model Jstar 8 3000A 
Te modele są specjalnie zaprojektowane, aby sprostać wyzwaniom związanym z codziennym uruchamianiem pojazdów, dając Ci pewność, że zawsze możesz na nie polegać.

3. Urządzenia rozruchowe do pojazdów hybrydowych
W przypadku pojazdów hybrydowych, nasze urządzenia rozruchowe mogą się nie sprawdzić. Niektóre pojazdy hybrydowe posiadają specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają korzystanie z tradycyjnych urządzeń rozruchowych. Zalecamy poszukiwanie urządzenia dedykowanego specjalnie pojazdom hybrydowym, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność.


4(2).png

1.Czym są urządzenia rozruchowe i jaką pełnią funkcję (12V)?
Odpowiedź: Urządzenia rozruchowe (12V) to przenośne urządzenia, które dostarczają energię niezbędną do uruchomienia silnika pojazdu w sytuacji, gdy akumulator jest rozładowany. Działają one jak przenośne baterie o wysokiej mocy, które można podłączyć do akumulatora pojazdu za pomocą kabli rozruchowych. Ich główną funkcją jest zapewnienie wystarczającego prądu rozruchowego, aby silnik mógł się uruchomić. Są one szczególnie przydatne w awaryjnych sytuacjach, kiedy tradycyjne metody takie jak pomoc drogowa czy inne pojazdy nie są dostępne.

2. Czy urządzeniem rozruchowym naładuje akumulator?
Odpowiedź: Urządzenia rozruchowe nie mają funkcji ładowania akumulatora. Ich głównym celem jest dostarczenie chwilowego, wysokiego prądu potrzebnego do uruchomienia silnika.

3. Ile razy uruchomię pojazd urządzeniem rozruchowym?
Odpowiedź: Liczba możliwych uruchomień pojazdu urządzeniem rozruchowym jest zmienna i zależy od wielu czynników, takich jak: pojemność silnika, typ paliwa (diesel/benzyna), warunki atmosferyczne, stan akumulatora, naładowanie urządzenia oraz pojemność baterii urządzenia rozruchowego. Warto pamiętać o tym, że im mniejsze naładowanie urządzenia, tym jego moc rozruchowa spada.

4. Czym różnią się te wszystkie urządzenia rozruchowe
Odpowiedź: Mimo że wszystkie urządzenia łączy to samo zadanie, czyli awaryjne uruchomienie rozładowanego silnika, różnią się one od siebie prądem szczytowym, dodatkowymi funkcjami i akcesoriami w zestawie.

5. Ile razy naładuje tym powerbankiem telefon jeśli pojemność baterii w moim telefonie to 5000 mAh?
Odpowiedź: Choć może się wydawać, że powerbank o pojemności 10000mAh powinien dwukrotnie naładować telefon z baterią 5000mAh, w praktyce ilość pełnych ładowań jest mniejsza. Dzieje się tak z kilku powodów:

 • Konwersja napięcia: Pojemność naszych urządzeń jest podawana dla napięcia 3,7V, ale telefony zazwyczaj ładują się przy wyższym napięciu, około 5V. Podczas konwersji napięcia z niższego na wyższe pojawiają się straty energetyczne.

 • Efektywność energetyczna: Przekształcenie energii nie jest w 100% efektywne. Straty powstałe podczas konwersji napięcia oznaczają, że część mocy zmagazynowanej w powerbanku nie może być wykorzystana do ładowania urządzeń.

 • Użytkowanie urządzenia: Jeśli korzystasz z telefonu podczas ładowania, zużywa on więcej baterii, co dodatkowo zmniejsza ilość energii dostępnej do naładowania baterii.

 • Stan baterii telefonu: Rzeczywista ilość ładowań zależy też od tego, jak bardzo rozładowany jest telefon w momencie podłączenia do powerbanku oraz od kondycji baterii w telefonie.

Podsumowując, liczba możliwych pełnych ładowań telefonu z powerbanku jest niższa niż mogłoby się wydawać na podstawie prostych obliczeń pojemności, ze względu na straty energetyczne i różnice w napięciach.

6. Dlaczego karta gwarancyjna nie jest wypełniona?
Odpowiedź: Zakupy przez internet nie wymagają dodatkowego wypisywania potwierdzenia gwarancyjnego. Zgodnie z prawem, podstawą gwarancji jest potwierdzenie zakupu – w tym przypadku, potwierdzeniem zakupu jest elektroniczna faktura, którą wystawiamy, księgujemy i automatycznie wysyłamy do Państwa na podany w zamówieniu adres e-mail.

7. 
Czym różni się model Jstar 4 od modelu One Pro?
Odpowiedź: Modele Jstar 4 i One Pro są niemal identyczne pod względem specyfikacji. Różnica polega na akcesoriach: Jstar 4 posiada kable rozruchowe z wyświetlaczem LED pokazującym napięcie akumulatora w czasie rzeczywistym oraz materiałowy futerał zapinany na rzep, podczas gdy One Pro oferuje zwykłe kable z diodami LED i mocne etui zasuwanie.

8. Czym się różni model Air od modelu Mini?

Odpowiedź: Modele Air i Mini mają bardzo zbliżone specyfikacje. Główna różnica to typ kabli rozruchowych: model Mini wyposażony jest w kable z wyświetlaczem LED pokazującym napięcie akumulatora w czasie rzeczywistym , natomiast model Air posiada standardowe kable z diodami LED. Oba modele nie są wyposażone w etui.

9.Dlaczego tym powerbankiem nie mogę naładować swojego smartwatcha?
Odpowiedź: Większość powerbanków jest zaprojektowana do dostarczania prądu ładowania na poziomie co najmniej 2A, aby szybko naładować urządzenia takie jak smartfony i tablety. Natomiast smartwatche potrzebują znacznie mniejszego prądu ładowania wynoszącego około 0.5A. Ta różnica sprawia, że powerbank może nie być w stanie dostarczyć odpowiednio niskiego natężenia prądu co prowadzi do problemów z ładowaniem. Dodatkowo, niektóre powerbanki mają wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa, które wyłączają zasilanie jeśli wykryją, że podłączone urządzenie pobiera zbyt mało prądu co może uniemożliwić ładowanie smartwatcha.

10. Jak dbać o baterię w powerbanku, aby służyła jak najdłużej?
Odpowiedź: Aby maksymalnie wydłużyć żywotność baterii w powerbanku, warto przestrzegać kilku zasad:

 • Nie przeładowuj ani nie rozładowuj całkowicie: Unikaj pozostawiania powerbanku podłączonego do ładowania po osiągnięciu pełnego naładowania oraz nie pozwól, aby powerbank całkowicie się rozładował. Pełne rozładowanie może prowadzić do uszkodzenia baterii i skrócenia jej żywotności, ponieważ bateria może nie być w stanie ponownie się naładować do pełnej pojemności. Idealne naładowanie to w granicach 20% do 80%.
 • Przechowuj w odpowiednich warunkach: Trzymaj powerbank w chłodnym i suchym miejscu. Ekstremalne temperatury mogą negatywnie wpływać na żywotność baterii.
 • Regularne użycie: Jeśli powerbank nie jest używany przez dłuższy czas, warto go naładować co 3-4 miesiące
 • Unikaj fizycznych uszkodzeń: Upewnij się, że powerbank nie jest narażony na upadki, uderzenia czy inne uszkodzenia mechaniczne, które mogą wpłynąć na jego działanie i bezpieczeństwo.
11. Jaka jest żywotność baterii w tych urządzeniach?
Odpowiedź: Wszystko zależy od modelu, jednak większość z nich ma cykl żywotności baterii ≥ 300 pełnych cykli ładowania. To nie oznacza, że po tym czasie urządzenie nadaje się do wyrzucenia. Bateria będzie stopniowo tracić swoją maksymalną pojemność co oznacza, że po 300 cyklach może przechowywać mniej energii, ale nadal będzie użyteczna do ładowania urządzeń, choć może wymagać częstszego ładowania.

12. Jakie baterie są w tych urządzeniach?
Odpowiedź: W urządzeniach marki UTRAI są używane baterie litowo-jonowe. Są one zoptymalizowane do wydajnego przechowywania i dostarczania energii co sprawia, że doskonale nadają się do zasilania różnych urządzeń elektronicznych. Baterie te charakteryzują się również wysokim poziomem bezpieczeństwa dzięki wbudowanym mechanizmom ochrony przed przeładowaniem, przegrzaniem i zwarciem, co zapewnia długotrwałe i bezpieczne użytkowanie powerbanków.


6(10).png

1. Urządzenie nie uruchomiło silnika, co robić?
Odpowiedź: W przypadku, gdy urządzenie nie uruchomiło silnika, wykonaj następujące kroki:

Naładowanie urządzenia:

 • Upewnij się, że urządzenie jest naładowane minimum w 50%.

 Prawidłowe podłączenie kabli:

 • Sprawdź, czy kable rozruchowe są poprawnie podłączone do akumulatora.

 • Pamiętaj o prawidłowej kolejności podłączenia: najpierw podłącz kable do urządzenia, a potem zaciski kabli do akumulatora.

 Wyłączenie systemów w pojeździe:

 • Wyłącz wszystkie systemy w pojeździe, takie jak radio, światła itp.

 Stan akumulatora:

 • Upewnij się, że akumulator w pojeździe jest sprawny, nie nosi oznak zużycia, nie jest pęknięty ani zaśniedziały.

Stan pojazdu:

 • Sprawdź, czy pojazd nie ma problemów z rozrusznikiem lub innych usterek.

2. Kable rozruchowe piszczą lub wtyczka kabli rozruchowych się rusza, co robić?
Odpowiedź: W tym przypadku nie korzystaj z urządzenia i skontaktuj się z nami mailowo na sklep@urzadzeniarozruchowe.pl lub przez formularz. Opisz dokładnie problem i jeśli to możliwe, prześlij nam zdjęcia lub krótki film. Nasz zespół techniczny postara się pomóc Ci jak najszybciej.


Przewoznicy-1200280-px-(6).png

Jeśli Twoje pytanie nie zostało tutaj poruszone, nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na każde zapytanie i zapewnić Ci pełne wsparcie.

📧 E-mail: sklep@urzadzeniarozruchowe.pl
📝 Formularz kontaktowy: formularz
📞 Telefon: +48 44 645 7016 (Pon.-Pt.: 10:00-16:00)